I etap zawodów VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

Zapraszamy Wszystkich uczniów gimnazjów i szkół podstawowych do startu w zawodach Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Trwa I etap zawodów!

W dniu 12 grudnia 2013  w godzinach 16:00-18:15 odbędzie się druga runda konkursowa I etapu zawodów drużynowych VIII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, realizowana poprzez platformę https://zadania.oig.edu.pl/Uczestnicy zakładają maksymalnie 4-osobowe zespoły i wspólnie przystępują do zmagań z interesującymi wyzwaniami algorytmicznymi. Przygotowane dla nich zadania dotyczą zastosowania informatyki w matematyce i fizyce, liczy się więc nie tylko umiejętność stworzenia kodu, ale także wiedza z tych ścisłych dziedzin. Do udziału w zawodach drużynowych chętnie przystępują dziewczęta, a także młodsi uczniowie, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę z algorytmiką. Chętnie zdobywają nowe umiejętności i poszerzają wiedzę, rozwijając przy tym kompetencje pracy w zespole. Najlepsze zespoły awansują do kolejnego etapu – współzawodnictwa na poziomie województwa, które może zaowocować startem w ogólnopolskich zawodach finałowych.

Zawody indywidualne to zmagania na wysokim poziomie. W konkursie startują zdolni gimnazjaliści, zainteresowani informatyką i chcący rozwijać swą pasję poprzez algorytmiczne zmagania. Uczniowie gimnazjów z całej Polski sprawdzają swoją teoretyczną wiedzę i praktyczne umiejętności, „programując” przy tym swoje dalszy losy. Laureaci zawodów indywidualnych mają możliwość wyboru publicznej szkoły ponadgimnazjalnej, przyjmowani są do niej niezależnie od kryteriów zawartych w statucie szkoły. Uczestnicy, którzy chcą wystartować w olimpiadzie samodzielnie mają czas do 9 stycznia 2014 na uzupełnienie testu wiedzy i przesłanie rozwiązań zadań poprzez platformę  https://zadania.oig.edu.pl/

Jeśli szkoła lub inna placówka edukacyjna (np. MDK, organizacje pozarządowe, koła informatyczne) nie została jeszcze zarejestrowana do udziału w ósmej edycji Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, to przypominamy, iż nadal jest to możliwe – wystarczy przesłać wypełniony formularz rejestracyjny. Formularz dostępny jest na stronie: http://oig.edu.pl/files/2013/11/FORMULARZ.pdf

Mistrzostwa Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym

Z przyjemnością informujemy, że w tegorocznych Mistrzostwach Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym zwyciężył zespół, w którym wystąpili:  Jakub Pachocki (Carnegie Mellon University, Pittsburgh i Wojciech Śmietanka (obecnie pracownik Google w Zurichu). Kuba i Wojtek rozpoczynali swą przygodę z programowaniem ze Stowarzyszeniem Talent.

Drużyna w składzie: Filip Czaplicki, Tomasz Garbus i Michał Kowalewski zajęła IV miejsce, drużyna w składzie: Stanisław Barzowski, Bartosz Łukasiewicz i Paweł Wegner zajęła V miejsce, a zespół w którym wystąpili Aleksander Pawlak i Paweł Milczek zajął VII miejsce  w kategorii LO w VIII Mistrzostwach Wielkopolski w Programowaniu Zespołowym. Wszyscy uczestnicy są uczniami III LO im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni.

Serdecznie gratulujemy!