Współpraca z III Liceum im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni

Zawody finałowe IX Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów realizowanej na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej w ramach zadania „Organizacja i przeprowadzenie olimpiad dla uczniów gimnazjów z matematyki, informatyki i języka angielskiego w latach szkolnych 2014/2015, 2015/2016” odbędą się 22-24 maja 2015 r. w III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marynarki Wojennej RP w Gdyni, mieszczącym się przy ul. Legionów 27.

III LO w Gdyni to wieloletni partner Stowarzyszenia Talent we wspieraniu i rozwijaniu pasji informatycznych młodzieży. Współpraca ta skutkuje kolejnymi sukcesami uczniów III LO i 24 Gimnazjum w ogólnopolskich i międzynarodowych olimpiadach i konkursach informatycznych.Dzięki przychylności Dyrekcji od początku istnienia Stowarzyszenia Talent udaje się realizować wiele cennych i nowatorskich projektów. Od 2006 roku na terenie szkoły organizowane są zajęcia pozalekcyjne w ramach projektu Młoda Informatyczna Gdynia. We współpracy ze szkołą zrealizowano także dwa projekty na zlecenie Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji – Programowanie na Start (2013 r.) oraz Akademia Programowania (2014 r.) W III LO zawody finałowe Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów odbyły się już dwukrotnie. Co roku organizowany jest tam także II etap zawodów OIG dla uczestników z województwa pomorskiego.