Rusza VII Olimpiada Informatyczna Gimnazjalistów

Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z harmonogramem VII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.

Zawody drużynowe
I etap – 1/10/2012  i 14/12/2012 – dwie rundy konkursowe polegające na drużynowym rozwiązywaniu zadań i przekazywaniu rozwiązań przez platformę;
II etap – 23/3/2013 – zawody na szczeblu wojewódzkim;
III etap – 24-26/5/2013 – zawody na szczeblu ogólnopolskim realizowane w Gdyni.

Zawody indywidualne
I etap – 18/11/2012-7/1/2013 (samodzielne rozwiązywanie zadań i przekazywanie rozwiązań przez platformę), 21/11/2012 (test wiedzy realizowany w szkołach);
II etap – 23/3/2013 – zawody na szczeblu wojewódzkim;
III etap 24-26/5/2013 – zawody na szczeblu ogólnopolskim realizowane w Gdyni.

Rozpoczynamy rejestrację placówek  do VII edycji Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów!

Zapraszamy wszystkie szkoły i pozaszkolne placówki edukacyjne do rejestrowania się na platformie edukacyjnej Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów. Rejestracja placówki jest koniecznym warunkiem udziału uczniów w olimpiadzie.

Jak wziąć udział w olimpiadzie?

Rejestracja szkoły lub pozaszkolnej placówki edukacyjnej odbywa się poprzez przesłanie wypełnionego i podpisanego formularza rejestracyjnego . Na jego podstawie nauczyciel lub inna osoba wyznaczona przez dyrekcję otrzyma konto na platformie. Następnie rejestrują się uczniowie, mają też możliwość założenia drużyn. Nauczyciel potwierdza zgodność ich danych osobowych. Rejestracja będzie możliwa od dnia 12.09.2012 r.

Szkoły dotychczas niezarejestrowane
•    przesyłają podpisany formularz rejestracyjny  na adres biura Olimpiady (al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia). Celem przyspieszenia procesu rejestracji możliwe jest wcześniejsze przesłanie zeskanowanego dokumentu na adres oig@talent.edu.pl lub faxem na numer 58 698 21 60.

Szkoły zarejestrowane w roku szkolnym 2011/2012
•    jeśli głoszone w roku szkolnym 2011/2012 dane nie uległy zmianie – nauczyciel musi zalogować się na swoje konto na platformie i dokonać potwierdzenia zgodności danych. Następnie szkoła otrzyma wiadomość e-mail na adres podany przy rejestracji w roku szkolnym 2011/2012, wiadomość ta będzie zawierała link umożliwiający potwierdzenie zgodności danych. Bez dokonania obu potwierdzeń zgodności danych do dnia 28.09.2012 r., szkoła nie będzie aktywna na platformie.

•    jeśli zgłoszone w roku szkolnym 2011/2012 dane uległy zmianie (np. zmienił się nauczyciel) – należy przesłać zaktualizowany i podpisany formularz rejestracyjny na adres biura Olimpiady (al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia). Celem przyspieszenia procesu rejestracji możliwe jest wcześniejsze przesłanie zeskanowanego dokumentu na adres oig@talent.edu.pl lub faxem na numer 58 698 21 60.

Już 1 października w godzinach 8:00-10:15 odbędzie się pierwsza runda konkursu szkolnego realizowanego w ramach zawodów drużynowych, odbywająca się online, na platformie olimpiady (https://zadania.oig.edu.pl).
Zawody indywidualne rozpoczynają się 18 listopada, wtedy to na platformie zamieszczone zostaną zadania do samodzielnego rozwiązania. W ramach zawodów indywidualnych 21 listopada w szkołach odbędzie się również test wiedzy z zakresu informatyki.

W zakładce http://oig.edu.pl/olimpiada/ znajdą Państwo materiały informacyjno-promocyjne do samodzielnego wydruku.

Więcej informacji na stronie www.oig.edu.pl Serdecznie zapraszamy!