Warsztaty programistyczne z SGP Baltie

Warsztaty algorytmiczne – programowanie dla początkujących

Miasto Gdynia i Stowarzyszenie Talent serdecznie zapraszają młodych mieszkańców Gdyni i uczniów gdyńskich szkół do udziału w warsztatach algorytmicznych realizowanych w ramach programu „Zdolni z Pomorza”.

Nauka programowania prowadzona będzie z wykorzystaniem pakietu SPG Baltie. Baltie to pierwszy, całkowicie graficzny język programowania, w którym program tworzy się, przeciągając ikony. SGP Baltie zawiera polecenia dla animacji, multimediów, pętle, podejmowania decyzji, operatory logiczne, polecenia dla myszy, polecenia z klawiatury, polecenia do pracy z katalogami i plikami, funkcji, matematyczne. Przyjazne środowisko sprawia, że z Baltim mogą pracować nawet młodzi pasjonaci, a możliwości funkcjonalne tworzą z niego narzędzie nawet dla całkiem zaawansowanych programistów.

Organizator pokrywa koszt licencji SPG Baltie, zapewnia również dostęp do niezbędnego sprzętu. W trakcie warsztatów uczestnicy będą znajdować się pod opieką instruktora. Zajęcia adresowane są do uczniów 5 i 6 klasy szkoły podstawowej, a także I klasy gimnazjum.

Uczestnik może wybrać dzień, w którym chciałby uczęszczać na zajęcia – w poniedziałki (16:30-18:00) lub w soboty (12:00-13:30). Warsztaty realizowane będą w III Liceum Ogólnokształcącym im. Marynarki Wojennej RP, ul. Legionów 27, 81-405 Gdynia (w sali 23 – wejście od ul. Tetmajera). Rozpoczynamy już 21 października 2013!

Zapisy na zajęcia prowadzone są poprzez stronę: www.zadania.oig.edu.pl/baltie

Serdecznie zapraszamy!