„Piękny umysł w zdrowym ciele”

Rozpoczęliśmy realizację projektu „Piękny umysł w zdrowym ciele”, który kierujemy do uczestników sobotnich zajęć pozalekcyjnych. W trakcie prowadzonych w ramach projektu zajęć dowiecie się jak żyć zdrowo, właściwie się odżywiać i dbać o swój rozwój. Interesujące zajęcia oparte o dyskusje, ćwiczenia i symulacje, poprowadzą dla Was przedstawiciele Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu.

Przygotowaliśmy dla Was również różnorodne zajęcia z aktywności fizycznej, a także warsztaty psychologiczne wykorzystujące gry i zabawy rozwijające twórcze myślenie.

Zapraszamy wszystkich młodych informatyków i matematyków na zajęcia pozalekcyjne!

XVI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym

Z przyjemnością informujemy, iż Jakub Pachocki i Wojtek Śmietanka zwyciężyli w XVI Akademickich Mistrzostwach Polski w Programowaniu Zespołowym. Ich drużyna okazała się najlepszą spośród 55 startujących zespołów. W zawodach wzięli również udział Jan Kanty Milczek (7 miejsce) i Bartłomiej Wiśniewski (24 miejsce).

XVI Akademickie Mistrzostwa Polski w Programowaniu Zespołowym odbyły się w dniach 29-30 października 2011r., w siedzibie Wydziału Zarządzania UW. Zawody organizowane od 1996 r. to najważniejsze w Polsce zawody dla studentów informatyki. Każdy zespół składa się z trzech studentów reprezentujących tę samą uczelnię. Zespoły uczestniczące w zawodach mają pięć godzin na rozwiązanie zadań algorytmiczno-programistycznych. O miejscu w końcowym rankingu decyduje liczba rozwiązanych zadań, a w przypadku takiej samej liczby zadań – łączny czas poświęcony na ich rozwiązanie.

Wyniki – http://amppz.mimuw.edu.pl/?subpage=wyniki

Gratulujemy!

Informatyka dla Młodych Pomorzan – spotkanie z przedstawicielami WETI PG

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z przedstawicielami Wydziału Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej, realizowane w ramach projektu „Informatyka dla Młodych Pomorzan”.
W ramach spotkania kadra i studenci WETI PG:

• Opowiedzą dlaczego warto studiować na WETI,
  • Przedstawią możliwości rozwoju Twoich zainteresowań w trakcie studiów,
  • Zaprezentują zawodowe sukcesy absolwentów,
  • Zdradzą tajniki projektowania nowoczesnych gier komputerowych.

Termin spotkania: 9 XI 2011 r., godzina 17:15
Miejsce spotkania: Nowy Gmach ETI, sala 308/309
ul. Gabriela Narutowicza 11/12, 80-233 Gdańsk

W ramach projekt „Informatyka dla Młodych Pomorzan” realizowany jest konkurs internetowy, adresowany do uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Konkurs jest przeprowadzony za pomocą internetowej platformy edukacyjnej (akademia.talent.edu.pl ). W trakcie pięciu rund konkursowych uczniowie stają przed wyzwaniem rozwiązania trzech problemów informatycznych dobierając poziom trudności do stopnia ich zaawansowania. Na uczestników czekają interesujące nagrody. Do konkursu można przystąpić w każdym momencie trwania projektu i wziąć udział w dowolnej ilości rund.

Konkurs „Informatyka dla Młodych Pomorzan” został objęty patronatem honorowym Marszałka Województwa Pomorskiego Pana Mieczysława Struka.

Projekt objęty patronatem medialnym Polskiego Portalu Edukacyjnego Interkl@sa .

Pobierz zaproszenie – [ PDF ]