Obóz naukowy Rabka Zdrój 2011

Obóz naukowy w Rabce dla stypendystów projektu pn. „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego”

Stowarzyszenie Talent w terminie 19.09 – 25.09.2011 r. organizuje obóz naukowy dla uczniów będących w roku szkolnym 2010/2011 stypendystami projektu pn. „Pomorskie – dobry kurs na edukację. Program pomocy stypendialnej dla uczniów szczególnie uzdolnionych z obszaru województwa pomorskiego” realizowanego przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach Poddziałania 9.1.3 Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki 2007 – 2013.

Udział w obozie jest formą wyróżnienia stypendystów, którzy uczestnicząc w programie wykazali się wysokimi wynikami w nauce oraz innymi osiągnięciami związanymi z rozwijaniem własnych zainteresowań, zdolności i umiejętności.

RABKA-ZDRÓJ

Położona w Kotlinie Rabczańskiej na wysokości 500-560 m npm, u ujścia potoków Poniczanki, Słonki i Skomielnianki do Raby. Rabka nazywana jest „Miastem Dzieci Świata”. Tytuł ten w 1996 roku na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu nadał miastu Wojewoda Małopolski. Utworzono wtedy Muzeum Orderu Uśmiechu, które obecnie znajduje się na terenie rodzinnego parku rozrywki „Rabkoland”. Tam też znajduje się Muzeum Polskich Rekordów i Osobliwości. Rabka ma własną scenę teatralną, pomnik Św. Mikołaja stojący przed zabytkowym budynkiem czynnej stacji kolejowej oraz Dom Św. Mikołaja.
W parku zdrojowym znajduje się pomnik Jana Pawła II, przy którym ma swój początek jeden ze szlaków papieskich. Jedną z atrakcji miasta są uruchomione w czerwcu 2009 tężnie solankowe w Parku Zdrojowym.

Zakwaterowanie: Ośrodek Szkoleniowo-Wypoczynkowy Karabela
Ośrodek wypoczynkowy „KARABELA” leży na południowych stokach góry Luboń. Specjalizuje się w organizacji wypoczynku dla młodzieży.
Posiada pokoje 2, 3 i 4 osobowe z pełnym węzłem sanitarnym, w ilości 80 miejsc z satelitarną telewizją kablową. Dostęp do internetu bezprzewodowego w budynku ośrodka. Wszystkim gościom oferuje smaczną domową kuchnię. Ośrodek dysponuje dwoma salami konferencyjnymi wyposażone są w rzutnik multimedialny, nagłośnienie, ekran i tablice do wizualizacji materiałów stanowiących treść prezentacji. Dostępna jest również sala do gier zręcznościowych, siłownia oraz boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.

Adres: Ośrodek Wypoczynkowy „KARABELA”
Zaryte 14
34-700 Rabka-Zdrój
tel. (018) 2684132
www.dw.karabela.com.pl

W ramach obozu zapewniamy:

• całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad dwudaniowy z deserem, kolacja) pierwszy i siódmy obiad w trakcie podróży, suchy prowiant na drogę powrotną,
    • transport autokarem klasy lux,
    • zakwaterowanie w pokojach 2,3 i 4 osobowych o wysokim standardzie,
  • opiekę wychowawczą i merytoryczną oraz psychologa,
  • ubezpieczenie NNW,
  • całodobową opiekę medyczną,
  • organizację zajęć w ramach zaplanowanego programu edukacyjnego (zadania matematyczne, informatyczne i fizyczne do rozwiązania i omówienie tych zadań na poziomie olimpijskim),
  • organizację gier i zagadek logicznych,
  • salę ze stanowiskami komputerowymi (laptopy),
  • zajęcia sportowe i rekreację na obiektach ośrodka (wymagane: strój sportowy),
  • wycieczki piesze po górach (m.in. Luboń Wielki, Turbacz),
  • Wycieczkę autokarową do Krakowa i udział w Małopolskiej Nocy Naukowców,
  • dostęp do sieci lokalnej –sieć bezprzewodowa.

Kierownik Obozu mgr Grzegorz Urgacz kom. 695 282 488 grzegorz.urgacz@talent.edu.pl

Informacje Dodatkowe:

Karta Uczestnika Obozu Informatycznego [ Pobierz – DOC ] [ Pobierz – PDF ]

1. Kierownik Obozu Informatycznego
    mgr Grzegorz Urgacz
    kom.: 695 282 488
    e-mail: grzegorz.urgacz@talent.edu.pl – organizacja i ubezpieczenia.

Rejestracja użytkownika NIE JEST rejestracją na obóz.

Dodatkowo – zaloguj się w systemie i wybierz obóz.