Gdynia Informatics Cup – święto młodości

Uroczyste obchody 84 urodzin Miasta Gdyni rozpoczął finał konkursu informatycznego Gdynia Informatics Cup.
Z tej okazji Gdynia gościła najlepszych gimnazjalistów i licealistów z Trójmiasta, Bydgoszczy, Warszawy, Wrocławia, Białegostoku, którzy w trakcie trwających od września 2009 r. eliminacji internetowych zdobyli największą liczbę punktów.

WYNIKI DRUŻYNOWE
WYNIKI W KATEGORII DO LAT 15
WYNIKI W KATEGORII DO LAT 17

Zapraszamy też do Galerii

Zawody, które odbyły się w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym, rozpoczął indywidualny start zawodników w kategorii do lat 15 i do lat 17. Następnie uczestnicy zmagali się w zawodach drużynowych, gdzie ważna była nie tylko umiejętność rozwiązywania problemów algorytmicznych, ale także organizacja pracy, strategia i skuteczna komunikacja w zespole. Celem czteroosobowej drużyny jest bowiem rozwiązać zadania z fizyki, matematyki i informatyki, mając do dyspozycji tylko dwa komputery.

Autorami wyjątkowych zadań byli. m.in. studenci informatyki Uniwersytetu Warszawskiego – Bartosz Szreder i Bartosz Gęza oraz Jakub Pachocki – zwycięzca wielu konkursów, m.in. srebrny medalista Międzynarodowej Olimpiady Informatycznej w Bułgarii (2009). Za sukces organizatorzy uważają liczny udział dziewcząt w zawodach – w indywidualnych wystartowały Marta Śmigielska z Warszawy i Jadwiga Słowik z Gdyni, a w drużynowych dodatkowo Agnieszka Dudek i Anna Kubik z Wrocławia oraz Magdalena Stasiewicz z Białegostoku.

Wszystkim zwycięzcom i uczestnikom serdecznie gratulujemy i zapraszamy do Gdyni już w maju na finały IV Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.