Wyniki XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów

Gościnne mury III Liceum Ogólnokształcącego po raz kolejny przyjęły u siebie finalistów Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.
Do III etapu XII edycji zmagań w zawodach indywidualnych stawiło się 63 finalistów i finalistek z całej Polski oraz 10 zespołów w ramach zawodów drużynowych.

Konkurencja była bardzo wyrównana. Aby zdobyć miało zwycięzcy XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów w zawodach indywidualnych, trzeba było nie tylko rozwiązać wszystkie finałowe zadania „na maxa”, ale także dokonać tego samego wyczynu w marcu w ramach II etapu zawodów.

Udało się tego dokonać dwóm zawodnikom.

Poniżej lista laureatów XII Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów.

Laureaci I stopnia / złoci medaliści:

Mikołaj Woliński – 24 Gimnazjum przy III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni.
Dominik Wawszczak – Oddziały Gimnazjalne XIV Liceum Ogólnokształcącego w Warszawie.

Wojciech Weremczuk

Zawody drużynowe wygrał zespół z 24 Gimnazjum III Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni:
Mikołaj Woliński
Michał Wiliński

Drugie miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół Akademickich Politechniki Wrocławskiej:
Kacper Misiaszek
Łukasz Orski

Trzecie miejsce zajęli uczniowie reprezentujący Oddziały Gimnazjalne przy XIV Liceum Ogólnokształcącym w Warszawie:
Hania Cichosz
Dominik Wawszczak
Jan Zając

W ramach zawodów indywidualnych wyłoniono także 4 osoby do reprezentacji Polski na II Europejską Olimpiadę Informatyczną Juniorów. (www.ejoi2018.org) . Będą to uczennice i uczniowie urodzeni po 01.01.2003:

Wyłoniono także grupę rezerwową. Osoby te mogą w razie potrzeby zastąpić w/w osoby.

Zawody odbędą się w dniach 26 lipca – 1 sierpnia 2018 w rosyjskim mieście Innopolis.
Wyjazd zostanie poprzedzony przygotowaniami, które odbędą się w ramach zgrupowania reprezentacji w Gdyni w dniach 16-20 lipca.