Finał X Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów – Plan zawodów

Szanowna Uczestniczko / Szanowny Uczestniku

Informujemy, że rejestracja i sesja próbna zawodów indywidualnych (zapoznanie ze sprzętem i oprogramowaniem) odbędą się w piątek 20 maja 2016. W dniu 21 maja 2016 odbędą się zawody finałowe X OIG (sesja główna zawodów indywidualnych, a także rejestracja, sesja próbna i sesja główna zawodów drużynowych). Uczestnicy zobowiązani są posiadać w czasie zawodów dokument stwierdzający tożsamość, preferowana jest legitymacja szkolna. Uroczysta gala wręczenia nagród laureatom i finalistom X Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów odbędzie się w niedzielę 22 maja 2016 w auli szkolnej III LO w Gdyni ul. Legionów 27.

Podczas zawodów uczestnicy spoza Trójmiasta będą zakwaterowani w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Gdyni ul. Energetyków 13A na koszt organizatorów. Zakwaterowani uczestnicy otrzymają bezpłatne wyżywienie przez cały okres pobytu, począwszy od kolacji w dniu 20 maja do lunchu w dniu 22 maja 2016.

W czasie finałów zawodnicy będą znajdować się pod opieką, wyznaczonych przez Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów opiekunów i są zobowiązani do przestrzegania ich poleceń oraz zasad związanych z zapewnieniem bezpieczeństwa. W rażących przypadkach łamania zasad, Komitet Główny może zdyskwalifikować zawodnika. Zawodnicy nie mogą bez opieki opuszczać miejsca zawodów i zakwaterowania. Podpisane przez uczestnika zasady pobytu zawodnika zakwaterowanego muszą zostać dostarczone przydzielonemu opiekunowi w Gdyni
(Załącznik 2.). Osoby, które nie korzystają z zakwaterowania muszą dostarczyć podpisane zasady udziału zawodnika niezakwaterowanego (Załącznik 3.).

Wszystkich uczestników zawodów indywidualnych i wszystkich kapitanów drużyn prosimy o zadeklarowanie preferowanego systemu operacyjnego na adres a.piasta@talent.edu.pl.

Uczestnicy startujący w zawodach drużynowych muszą pamiętać, iż zmiany składu drużyny muszą zostać dokonane nie później niż 14 dni przed zawodami III etapu. Zmiana składu zespołu może nastąpić wyłącznie w ramach uczniów, którzy wzięli udział w II etapie zawodów drużynowych. Na zawody III etapu drużyna ma prawo przygotować sobie materiały pomocnicze na 4 kartkach formatu A4 (Times New Roman, 12 pt). Powyższe materiały muszą zostać przesłane drogą elektroniczną do KG najpóźniej do 11 maja 2016 na adres oig@talent.edu.pl. Wydrukowane materiały drużyna otrzymuje wraz z zadaniami.

Uczestnicy są zwolnieni z zajęć szkolnych na czas niezbędny do udziału w zawodach.
Informujemy, że organizatorzy przewidują transport autokarem na zawody finałowe X OIG dla uczestników z województwa mazowieckiego, lubelskiego i podlaskiego.
Finalistów X OIG z pozostałych województw prosimy o wcześniejsze zarezerwowanie biletów na przejazd we własnym zakresie. Organizator zwraca koszt dojazdu uczestników na Finał do Gdyni oraz powrót wyłącznie za podróż II klasą PKP, pociągiem pospiesznym, osobowym lub autobusem PKS. Zwrot następuje na podstawie oświadczenia o poniesionych kosztach podróży podpisanego przez opiekuna prawnego oraz fakturze VAT /rachunku wystawionych na dane:

Stowarzyszenie TALENT
al. Zwycięstwa 96/98, 81-451 Gdynia

Nie zwracamy kosztów podróży samochodem.

Dokumenty (faktura VAT/ rachunek, oświadczenie o poniesionych kosztach podróży) powinny zostać przekazane osobie reprezentującej Organizatora w dniach odbywania się zawodów (20-22 maja 2016). Nie ma możliwości ubiegania się o zwrot kosztów poprzez dostarczenie dokumentów w terminie późniejszym niż wskazany powyżej. Organizatorzy nie zwracają kosztów podróży ewentualnych osób towarzyszących.

Pytania w sprawach organizacyjnych dotyczących finału X OIG można zgłaszać do Kierownika Organizacyjnego Pana Grzegorza Urgacza, e-mail grzegorz.urgacz@talent.edu.pl.

Z poważaniem,

Przewodniczący Komitetu Głównego