informacja o teście wiedzy X OIG

Szanowni Państwo,

informujemy, iż w dniu 5 października 2015 na platformie Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów zamieszczone zostaną zadania I etapu zawodów indywidualnych X edycji (https://zadania.oig.edu.pl/). Uczestnicy mają czas na przesłanie rozwiązań poprzez platformę do 2 listopada 2015. Przesłanie rozwiązań odbywa się poprzez platformę i możliwe jest po zalogowaniu się i wejście do zakładki „Konkursy”, a następnie „X OIG – Zawody indywidualne”.

Samodzielna praca uczniów zaowocować może awansem do kolejnego etapu zawodów – na szczebel wojewódzki. Jeśli szkoła nie została jeszcze zarejestrowana do udziału w X edycji Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów, to przypominamy, iż nadal jest to możliwe. Wystarczy przesłać formularz rejestracyjny dostępny na stronie www.oig.edu.pl.

W dniu 7 października 2015 w godzinach 8:00-9:15 w szkołach odbędzie się test wiedzy z zakresu informatyki (ewentualne 30 minut na przygotowanie i 45 minut na przeprowadzenie testu). Uczestnicy mogą uzyskać maksymalnie 100 punktów.

Bardzo prosimy o pomoc w realizacji tego przedsięwzięcia. Test będzie mieć formę papierową, a dostęp do arkusza testowego możliwy będzie od 6 października 2015, od godziny 12:00, po zalogowaniu się na konto przedstawiciela szkoły. Szczegółowa instrukcja przeprowadzenia testu przez przedstawiciela szkoły i wskazówki dla uczestników dostępne są na stronie internetowej olimpiady –instrukcja dla przedstawicieli szkoły, instrukcja dla uczestników.

Uczniowie, którym nie udało się wziąć udziału w teście w pierwszym terminie i/lub uczestnicy, którzy będą chcieli zmienić uzyskany wynik, mają możliwość jednorazowego samodzielnego rozwiązania testu w dniach 19 października 2015 do 30 października 2015, po zalogowaniu się na swoje konto na platformie W tym przypadku będą odpowiadać na 20 losowo wygenerowanych pytań z puli 1000. Każdy uczeń będzie miał 30 minut na rozwiązanie testu. Uzyskany w drugim terminie wynik jest wiążący (nawet jeśli jest słabszy od poprzedniego) i zostanie dodany do sumy punktów zdobytych w pierwszym etapie.

W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mail: oig@talent.edu.pl.
Dziękujemy za współpracę i życzymy sukcesów.

Komitet Główny Olimpiady Informatycznej Gimnazjalistów