Obóz młodzieżowy-Włochy 2014

Termin: 12.07-23.07.2014

Cesenatico to jeden z najpopularniejszych ośrodków wypoczynkowych wybrzeża Romagni. Nadmorski kurort z atrakcyjnymi morskimi kąpieliskami, szerokimi piaszczystymi plażami o długości 7 km zachęcają do wypoczynku i kąpieli słonecznych. Ciepłe wody Adriatyku kuszą przyjemnością morskiej kąpieli oraz zabawą w wodzie. To idealne miejsce zarówno dla tych, którzy lubią spędzać wakacje leniuchując na słonecznej plaży, jak i dla zwolenników aktywnego wypoczynku. Wzdłuż kanału wieczorami handlarze rozkładają swoje stragany a ludzie jedzą ponoć najlepsze na świecie włoskie lody. Serdeczność i gościnność mieszkańców miasta rokrocznie przyciągają tutaj dużą ilość turystów.

ZAKWATEROWANIE – BLU MARE/BELLELLI

Zlokalizowany w pierwszej linii brzegowej nad samym morzem w wielkim parku o powierzchni 10.000 m2 tuż przy dużej własnej plaży o powierzchni prawie 4.000 m2. Ośrodek jest ogrodzony i oddalony od ruchliwych dróg. Położony około 500 m od centrum urokliwego, zabytkowego miasteczka Cesenatico. Posiada własną jadalnię, świetlicę, ambulatorium, strzeżoną plażę z parasolami i leżakami dla każdego uczestnika, wspaniałe zaplecze rekreacyjne z placem zabaw oraz  boiskami do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. ręcznej, stoły do ping ponga. Obiekt jest chroniony. Zakwaterowanie w przestrzennych dużych pokojach sypialnych 2 – 6 osobowych wyposażone w pełny węzeł sanitarny /umywalka, prysznic, bidet, WC/.

1 dzień: zbiórka wg grafiku, przejazd przez Polskę, Czechy, Austrię do Włoch

2 dzień: przyjazd do Cesenatico w godzinach przedpołudniowych, zakwaterowanie w pokojach, pierwszy posiłek obiad, poznanie najbliższej okolicy

3-10 dzień:

Wypoczynek, wodne i słoneczne szaleństwa dyskoteki, konkursy na plaży, zwiedzenia okolicy, portu zaprojektowanego przez Leonardo da Vinci oraz centrum Cesenatico. Wycieczki i zwiedzanie.

Republika San Marino Stolica państwa San Marino, położona na stokach Monte Titano (Apenin Toskańsko – Emiliański). Malownicze miasto turystyczne o znaczeniu międzynarodowym. Zabytki: mury obronne z bramą św. Franciszka (XIII-XIV w.), twierdze: Guaita (La Rocca) i Cesta (XI-XIV w.) z Przełęczą Czarowników, Pałac del Governo (pałac rządowy, XIX w.), bazylika S. Marino (XIX w.), Grota Kuszników. Strefa niskich podatków. Czas trwania wycieczki do San Marino około 5 godzin.

Park wodny „Atlantica” Jeden z największych wodnych parków rozrywki we Włoszech na terenie którego znajduje się zespół basenów pływackich (o łącznej powierzchni ponad stu tysięcy metrów kwadratowych), zjeżdżalnie: kamikadze, „river”, bobsleje, „shuttle”, „anakonda”, „foam”, baseny dla dzieci, „Laser Game”, sala gier, bary, restauracje. Całodniowy pobyt.

Rzym i Watykan

„Wieczne Miasto” trwa od wieków pośrodku Półwyspu Apenińskiego i nieodmiennie kusi każdego, kto zechce na własne oczy zobaczyć największe na świecie muzeum na otwartym powietrzu, kto zapragnie przejść się tymi samymi drogami, którymi chadzali najwięksi rzymscy patrycjusze, filozofowie, wojskowi, apostołowie i papieże. Nasz wycieczka obejmuje najsłynniejsze zabytki Rzymu: Forum Romanum, Koloseum, Panteon, Kapitol, Zamek Św. Anioła i Most na Tybrze, Piazza Navona, Fontanna di Trevi oraz Watykan: Plac i Bazylikę Św. Piotra, Groby papieskie.

Codzienne kąpiele w morzu pod okiem ratowników, aerobik na plaży, neptunalia, rzeźba w piasku, turnieje sportowe, konkursy, dyskoteki, realizacja wycieczek fakultatywnych

11 dzień: po śniadaniu wykwaterowanie, przejazd do Wenecji, zwiedzanie miasta, wieczorem wyjazd w drogę powrotną do Polski

12 dzień: przyjazd do Polski w godzinach wieczornych

CENA: 1 990 ZŁ